Jakie korzyści daje tlenoterapia

Sport
Jakie korzyści daje tlenoterapia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tlenoterapia to coraz powszechniejszy sposób leczenia niewydolności oddechowej, która może prowadzić do problemów z sercem, niedotlenienia organizmu i utraty przytomności. Pomaga również polepszyć kondycję. Czym jest i jakie daje korzyści?

Na czym polega tlenoterapia?

Nowa metoda leczenia polega na zwiększeniu stężenia tlenu w powietrzu, które następnie wdycha pacjent. Takie zabiegi można wobec tego przeprowadzać w warunkach domowych (oczywiście po zaleceniach lekarza), a służą do tego koncentratory tlenu. Maszyna oddziela tlen od azotu oraz innych gazów w powietrzu, jednocześnie wzbogacając mieszanki tlenem. W ostatecznym rozrachunku można więc uzyskać niemal czysty tlen (96%). I właśnie tak wysokie stężenie pozwala na przeprowadzanie tlenoterapii. Dzięki temu organizm przenosi więcej tlenu do komórek, a co za tym idzie, kondycja się polepsza i pozwala na osiągnięcie dobrych wyników podczas ćwiczeń.

Jakim chorobom może zaradzić?

 1. Astma – zastosowanie terapii tlenowej u osób cierpiących na zaawansowaną astmę może dać równie pozytywne skutki co leki β-adrenergiczne czy glikortykosteroidy. Stężenie tlenu nie może wówczas być niższe niż 92%.
 2. POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc) – osoby narażone na słabą saturację (poniżej 88%) mogą również skorzystać z tlenoterapii pod opieką lekarza, który określi sposób podawania tlenu. 

10 korzyści tlenoterapii

Tlenoterapia:

 1. poprawia pracę serca i mózgu, co w rezultacie polepsza kondycję fizyczną i psychiczną pacjenta;
 2. zmniejsza zadyszkę;
 3. spowalnia postęp przewlekłych chorób płuc;
 4. ułatwia oddychanie;
 5. poprawia jakość snu;
 6. zmniejsza częstotliwość odwiedzin w szpitalach;
 7. obniża poziom stresu;
 8. poprawia samopoczucie;
 9. zwiększa odporność organizmu;
 10. zmniejsza bóle migrenowe.

A to zaledwie niewielki ułamek wszystkich jej zalet.

menmodish

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stylizować spodnie jeansowe wide leg dla różnych okazji?
Jak stylizować spodnie jeansowe wide leg dla różnych okazji?
Odkryj tajniki stylizacji spodni jeansowych wide leg dla różnych okazji. Zainspiruj się i stwórz swoje wyjątkowe obrazy.
4K od Samsung. Sprawdź gamę monitorów QLED UHD
4K od Samsung. Sprawdź gamę monitorów QLED UHD
Poznaj moż­li­wo­ści naj­now­szych moni­to­rów Sam­sunga ofe­ru­ją­cych tech­no­lo­gię 4K UHD. Sprawdź, co tech­no­lo­giczny gigant z Korei zaofe­ro­wał użyt­kow­ni­kom w 2021 roku. […]
Biżuteria ze srebra – elegancja i wyrafinowanie
Biżuteria ze srebra – elegancja i wyrafinowanie
Biżuteria ze srebra - uwodzicielski blask, niepowtarzalny styl i zdrowotne właściwości. Odkryj magię srebra i podkreśl swoją elegancję!
Ostatnie wpisy