Kwas fosfatydowy – sprawdzony suplement na masę mięśniową i lepszą regenerację

Kwas fosfatydowy – sprawdzony suplement na masę mięśniową i lepszą regenerację
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badacze z Mediolanu odkryli niezwykłą substancję – kwas fosfatydowy. Wyniki eksperymentów potwierdziły, że zwiększa przyrost masy beztłuszczowej ciała, a w efekcie zwiększa siłę osoby przyjmującej nowy składnik.

Czym jest kwas fosfatydowy?

Kwas fosfatydowy (PA) to, najprościej ujmując, związek naturalnych substancji, który powstał z połączenia cząsteczek glicerolu oraz kwasu fosforowego, a także dwóch innych cząsteczek kwasów tłuszczowych. 

Uznaje się, że przynależy on do grupy fosfolipidów, czyli składników odpowiedzialnych m.in. za budowę błony komórkowej, ochronę komórek przed wszelkiej maści uszkodzeniami, magazynowanie energii oraz przekazywanie sygnałów w organizmie.

Przodującą właściwością kwasu, która zapewniła mu tak liczne grono zwolenników szczególnie wśród sportowców, jest jego wspieranie rozrostu masy mięśniowej. Jako suplement diety pozwala zwiększać wydajność mięśni, co bezpośrednio prowadzi do ich szybszego rozwoju. Jest to powodem, dla którego stanowi on bardzo często uzupełnienie kreatyny. 

Jakie są właściwości PA?

Kwasy przynależne do grupy fosfolipidów posiadają szczególne związki, które oddziałują na organizm i zwiększają w krótkim czasie np. masę mięśniową, wzrost siły, regenerują organizm, poprawiają trawienie tłuszczów, wspomagają wchłanianie witamin, są w stanie nawet spowolnić produkcję kolagenu w wątrobie. 

Przyrost masy mięśniowej

Nas jednak przede wszystkim interesuje kwestia, którą zaznaczyliśmy jako pierwszą. Kwas fosfatydowy może zainteresować sportowców szczególnie dzięki właściwości pobudzania białka mTOR, które zwiększa wydajność anabolizmu mięśniowego, co w krótkim czasie pozwala zwiększyć masę ciała bez zawadzającej tkanki tłuszczowej.

Zwiększenie siły oraz wytrzymałości mięśni

Rozbudowa masy mięśniowej to jedno, ale przecież nie chodzi tylko o to, żeby mięśnie były i wyglądały. Mają one spełniać określone funkcje, muszą być wydajne. Kwas PA rozwija również ten element mięśni. Zwiększa się zdecydowanie ich wytrzymałość, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie ćwiczyć częściej, zyskujemy na sile, a efekty intensywnego treningu będą widoczne w nieproporcjonalnie krótszym czasie, niż zazwyczaj się to przyjmuje.

Zdjęcie główne: Nicolas Solerieu/unsplash.com

menmodish

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak to jest zostać sternikiem jachtowym?
Jak to jest zostać sternikiem jachtowym?
W tym artykule przyjrzymy się procesowi nabycia tej kwalifikacji, wymaganym umiejętnościom oraz radościom i wyzwaniom związanym z tym zawodem.
Męska moda biznesowa – jak ubrać się do pracy, aby zrobić dobre wrażenie?
Męska moda biznesowa – jak ubrać się do pracy, aby zrobić dobre wrażenie?
Moda biznesowa dla mężczyzn to jeden z najważniejszych elementów codziennego stylu. W pracy, szczególnie w korporacjach i innych firmach z sektora usług, odpowiednie ubranie jest kluczowe dla stworzenia dobrego wizerunku oraz wywarcia pozytywnego wrażenia na współpracownikach i klientach. Jak więc ubrać się do pracy, aby zrobić dobre wrażenie?
Męskie golenie: jak to zrobić dobrze i bez podrażnień
Męskie golenie: jak to zrobić dobrze i bez podrażnień
Poznaj garść wskazówek i porad, jak poprawnie się golić, aby uzyskać gładką i zdrową skórę.
Ostatnie wpisy