Kwas fosfatydowy – sprawdzony suplement na masę mięśniową i lepszą regenerację

Kwas fosfatydowy – sprawdzony suplement na masę mięśniową i lepszą regenerację
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badacze z Mediolanu odkryli niezwykłą substancję – kwas fosfatydowy. Wyniki eksperymentów potwierdziły, że zwiększa przyrost masy beztłuszczowej ciała, a w efekcie zwiększa siłę osoby przyjmującej nowy składnik.

Czym jest kwas fosfatydowy?

Kwas fosfatydowy (PA) to, najprościej ujmując, związek naturalnych substancji, który powstał z połączenia cząsteczek glicerolu oraz kwasu fosforowego, a także dwóch innych cząsteczek kwasów tłuszczowych. 

Uznaje się, że przynależy on do grupy fosfolipidów, czyli składników odpowiedzialnych m.in. za budowę błony komórkowej, ochronę komórek przed wszelkiej maści uszkodzeniami, magazynowanie energii oraz przekazywanie sygnałów w organizmie.

Przodującą właściwością kwasu, która zapewniła mu tak liczne grono zwolenników szczególnie wśród sportowców, jest jego wspieranie rozrostu masy mięśniowej. Jako suplement diety pozwala zwiększać wydajność mięśni, co bezpośrednio prowadzi do ich szybszego rozwoju. Jest to powodem, dla którego stanowi on bardzo często uzupełnienie kreatyny. 

Jakie są właściwości PA?

Kwasy przynależne do grupy fosfolipidów posiadają szczególne związki, które oddziałują na organizm i zwiększają w krótkim czasie np. masę mięśniową, wzrost siły, regenerują organizm, poprawiają trawienie tłuszczów, wspomagają wchłanianie witamin, są w stanie nawet spowolnić produkcję kolagenu w wątrobie. 

Przyrost masy mięśniowej

Nas jednak przede wszystkim interesuje kwestia, którą zaznaczyliśmy jako pierwszą. Kwas fosfatydowy może zainteresować sportowców szczególnie dzięki właściwości pobudzania białka mTOR, które zwiększa wydajność anabolizmu mięśniowego, co w krótkim czasie pozwala zwiększyć masę ciała bez zawadzającej tkanki tłuszczowej.

Zwiększenie siły oraz wytrzymałości mięśni

Rozbudowa masy mięśniowej to jedno, ale przecież nie chodzi tylko o to, żeby mięśnie były i wyglądały. Mają one spełniać określone funkcje, muszą być wydajne. Kwas PA rozwija również ten element mięśni. Zwiększa się zdecydowanie ich wytrzymałość, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie ćwiczyć częściej, zyskujemy na sile, a efekty intensywnego treningu będą widoczne w nieproporcjonalnie krótszym czasie, niż zazwyczaj się to przyjmuje.

Zdjęcie główne: Nicolas Solerieu/unsplash.com

menmodish

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stylizować spodnie jeansowe wide leg dla różnych okazji?
Jak stylizować spodnie jeansowe wide leg dla różnych okazji?
Odkryj tajniki stylizacji spodni jeansowych wide leg dla różnych okazji. Zainspiruj się i stwórz swoje wyjątkowe obrazy.
Styl sportowy w męskiej modzie – jak połączyć wygodę z modą?
Styl sportowy w męskiej modzie – jak połączyć wygodę z modą?
Styl sportowy to jeden z najbardziej popularnych trendów w męskiej modzie. Od lat cieszy się on dużą popularnością, zarówno wśród sportowców, jak i osób, które cenią sobie wygodę i luz. Jednak, czy sportowy styl można połączyć z modą? Jakie elementy garderoby warto wybrać, aby nie tylko czuć się wygodnie, ale również prezentować się modnie i stylowo? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.
Jak dobierać odpowiedni sprzęt sportowy dla amatorów i profesjonalistów – poradnik
Jak dobierać odpowiedni sprzęt sportowy dla amatorów i profesjonalistów – poradnik
Odkryj klucz do dobierania idealnego sprzętu sportowego zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych sportowców. Zrozumieć różnicę i zacząć ćwiczyć skuteczniej dzięki naszemu poradnikowi.
Ostatnie wpisy